DSCF9729Drodzy ŻEGLARZE! 

W dniach 5-6.10.2013 r. odbyły się X Regaty Klientów firmy Bełbot Yacht Charter. Imprezę możemy uznać za udaną. Regaty rozegrane zostały na jeziorze Kisajno w trzech kategoriach:

1. Bingo Sport
2. Bingo 930
3. Bolero 805

Przy wietrze ok. 4-5 stopni w skali Boforta odbyły się trzy krótkie wyścigi po tzw. 'śledziu’ oraz jeden wyścig długodystansowy (wyspy Dębowa Górka i Ilma).
Ogólnie startowało 21 jachtów – sporo, ale mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie ich jeszcze więcej. Może utworzymy czwartą kategorię – Tango Czarter (kto wie).

W punktacji generalnej zwyciężyli:

Kategoria Bingo 930 Sport
• I miejsce Wełninski Rafał z załogą
• II miejsce Karney Robert z załogą
• III miejsce Kaleta Klaudiusz z załogą

Kategoria Bingo 930
• I miejsce Grabowski Grzegorz z załogą
• II miejsce Marczak Piotr z załogą
• III miejsce Szewczyk Michał z załogą

Kategoria Bolero 805
• I miejsce Jankowski Andrzej z załogą
• II miejsce Różycki Jacek z załogą
• III miejsce Skupień Adam z załogą

Po regatach załogi wróciły do portu Marina Bełbot. Na zmarzniętych i dzielnych ŻEGLARZY czekał gorący bigos, pyszne kiełbaski i karkówka z grilla oraz pieczony dzik. Po poczęstunku odbyło się uroczyste rozdanie nagród. Wieczór umilał nam Pan Sylwester Karnafel  wokalista zespołu KOCHANKOWIE SALLY BROWN.

Pierwsze trzy miejsca w każdej klasie nagrodzone zostały pucharami. Poza tym każdy uczestnik regat otrzymał pamiątkowy dyplom i koszulkę firmową. W tym roku nagrodzona została także załoga, której wiatr nie sprzyjał (nie wiem, jak to będzie w przyszłym sezonie żeby nie było tak, że będzie rywalizacja o ostatnie miejsce). Było bardzo miło i sympatycznie.

Cieszy nas fakt, że mimo październikowej pogody, która jak wiadomo bywa różna (tak też było w dniu regat: wiało, świeciło słoneczko ) impreza zwieńczająca zakończenie sezonu żeglarskiego, udała się 🙂

Muszę jeszcze wspomnieć o tym, iż w załogach pływali nie tylko waleczni Panowie, ale i dzielne Panie oraz wspaniałe dzieciaki, których z roku na rok przybywa coraz więcej na naszą imprezę. Nam, jako firmie rodzinnej jest z tego powodu bardzo miło. Gościliśmy także załogę z Ukrainy.

Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy regat zabrali ze sobą miłe wspomnienia. Zima szybko minie i zacznie się następny sezon żeglarski. Już w tej chwili zapraszamy naszych Klientów na XI Regaty Klientów firmy Bełbot Yacht Charter 🙂 Do zobaczenia w przyszłym roku.

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Marian Bełbot

 DSCF9726